Nasz zespół

Mariola Badowska

Lider zespołu

Absolwentka kulturoznawstwa, obserwatorka miasta, specjalista ds. marketingu w firmie GOS Polska, wykładowczyni na Uniwersytecie Małego Poligloty, rękodzielniczka, bloggerka. Pasjonatka długich spacerów po Szczecinie.

Małgorzata Parzuchowska

Współtwórczyni projektu / prowadząca zajęcia

Nauczyciel dyplomowany z 30-letnim stażem. Obecnie pracuje w SP 74 w Szczecinie, jest wychowawcą klasy dwujęzycznej. W roku szkolnym 2013/14 realizowała projekt „Poznajmy swój język i swoje małe ojczyzny”. To pierwszy szczeciński projekt edukacyjny na tak szeroką skalę. Obejmował 20 placówek z Polski i Niemiec w tym 10 przedszkoli oraz 10 szkół podstawowych. Projekt miał na celu naukę języka niemieckiego wśród najmłodszych poprzez zabawę i zajęcia (sportowe, muzyczne, plastyczne).

W swojej pracy dydaktycznej duży nacisk kładzie na edukację matematyczną - królową nauk. W tym celu napisała "Program wspomagania rozwoju umysłowego oraz kształtowania wiedzy i umiejętności matematycznych dzieci klas I-III poprzez gry i zabawy dydaktyczne".

Wojciech Dorżynkiewicz

Współtwórca projektu

Szkoleniowiec w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Szczecinie. Na co dzień zdobywa fundusze na szkolenia i rozwój zawodowy dla studentów i dorosłych.

Marta Wróblewska

Prowadząca zajęcia

Animator, instruktor warsztatów twórczych dla dzieci. Rodowita Szczecinianka, studiowała Filologię Polską na US. Podczas kilku lat spędzonych w angielskim Norwich, zdobywała doświadczenie jako twórca rękodzieła artystycznego. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała pracując jako opiekun w angielskim centrum wczesnej edukacji, gdzie zajmowała się edukacją ogrodniczą, ekologiczną i naturalną dzieci, prowadząc jednocześnie craft club, tj. rodzinne spotkania z rękodziełem. Pomysłodawca i współtwórca projektów multikulturalnych w centrum.

Po kilku latach spędzonych za granicą wróciła do Szczecina, aby miłością do rodzinnego miasta zarazić swoje córki, ale też inne dzieci, o czym mogli się przekonać uczestnicy wakacyjnych warsztatów w Zamku Książąt Pomorskich „Dzieci zwiedzają Szczecin”, czy warsztatów promujących projekt „Kamienice Szczecina” koordynowany przez Justynę Machnik. Obecnie współpracuje z Zamkiem Książąt Pomorskich, prowadząc zajęcia i warsztaty twórcze dla dzieci (cykl „Dzieci zwiedzają Szczecin”, „Przygody w świecie sztuki” i najbardziej aktualne warsztaty dla dzieci towarzyszące wystawie „Pod skrzydłami Gryfa”).

Małgorzata Zyska

Prowadząca zajęcia

architekt krajobrazu, pasjonatka przestrzeni miejskiej i wszelkich w niej działań. Rodowita szczecinianka, uzależniona od swojego miasta - jego piękna i brzydoty. Spaceruje z głową zadartą do góry, przystając przy prawie każdym budynku, często opóźniając tym samym wycieczkę. Fanka reliefów, maszkaronów, rzygaczy i wszelkich kamienicowych detali. Działa aktywnie w zawodzie, jednocześnie realizując się na innej płaszczyźnie zawodowej – w branży foto/video.

Patryk Paluszek

Prowadzący zajęcia

Człowiek wielu zawodów i pasji. Z jednej strony twórca inicjatywy Miejski Ul (założyciel pilotażowej pasieki na dachu Off Mariny w Szczecinie), mającej na celu wprowadzenie hodowli pszczół do miast. Propagator wiedzy na temat dobroczynnych działań tych owadów. Organizator warsztatów z prowadzenia miejskiej pasieki. Z drugiej zaś strony producent filmowy i realizator klipów oraz krótkich metraży. Człowiek skoncentrowany na kadrze i wszelkich modopodobnych historiach z tego wynikających. Kosmopolita, miłośnik muzyki elektronicznej, twórca reportaży artystycznych.